Опитування "Рейтингу" показало, що половина українців підтримують блокування телеканалів Медведчука

Опубликовал: pisatel, 1-03-2021, 08:41, В Україні, 31, 0

49% українців підтримують введення санкцій на заборону трансляції проросійських телеканалів Віктора Медведчука "112 Україна", NewsOne і ZIK. Більш того, з дня введення санкцій рівень підтримки зріс більш ніж на 7%.
Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 6-8 лютого 2021.

Згідно з даними опитування, 78% українців знають про те, що президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, 21% - не знають.

Фото: Украинцы поддерживают блокирование телеканалов Медведчука 01 
У той самий час 49% опитаних підтримують рішення припинити мовлення цих телеканалів, 41% - не підтримують. З моменту введення санкцій рівень підтримки цього рішення виріс з 42% до 49%, натомість кількість критиків зменшилася з 47% до 41%.

Фото: Украинцы поддерживают блокирование телеканалов Медведчука 02 
"Важливо, що серед опитаних, які знають про рішення, рівень його підтримки ще вищий (57%), а кількість критиків менша (37%)", - йдеться в повідомленні.

Фото: Украинцы поддерживают блокирование телеканалов Медведчука 03
Як зазначається, при цьому 72% опитаних підтримують введення державою санкцій проти фізичних та юридичних осіб України, якщо їхня діяльність шкодить інтересам держави (46% однозначно підтримують, 26% - скоріше підтримують).

Зате в разі наявності доказів причетності цих осіб до терористичної діяльності або сепаратизму рівень підтримки санкцій проти них зростає до 85% (67% - однозначно підтримують, 18% - скоріше підтримують).

Опитування проводилося серед населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів в дію рішення РНБО про введення санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та "112 Україна", а також їхнього власника - народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції передбачають анулювання ліцензій цих проросійських телеканалів.

За словами прессекретарки президента Юлії Мендель, введення санкцій щодо Козака пов'язане з його співпрацею з ворогом на окупованих територіях, а стосовно телеканалів - з їхнім фінансуванням з Росії.

Вона також заявила, що блокування цих каналів не має нічого спільного з наступом на свободу слова, тому що вони стали інструментом пропаганди, який використовується в інтересах держави-агресора. Мендель уточнила, що канали заблоковані з метою захисту національної безпеки.

Секретар РНБО Олексій Данилов 3 лютого заявив, що законність санкцій не викликає сумнівів, оскільки все зроблено в рамках чинного законодавства і з дотриманням всіх необхідних процедур.


У данной публикации еще нет комментариев. Хотите начать обсуждение?

Написать комментарий
Имя:*
E-Mail:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив


Поиск по сайту
26
користувачів зараз на сайті
з них:
Гості26
Оцените работу движка
NINENEWS

Унікальний ресурс для людей які завжди хочуть бути в курсі найсвіжіших новин в Україні та світі!