SOURIA: ЗАФІКСОВАНО ПОСТАЧАННЯ ІЛЬМЕНІТУ ДЛЯ КРИМСЬКОГО ТИТАНУ ЧЕРЕЗ ЗАКРИТИЙ ПОРТ СЕВАСТОПОЛЬ

Для постачання українського ільменіту в окупований Крим застосовуються нові оборудки. Судно BOGDAN доставило в Варну ільменіт з порту Чорноморськ, після чого SOURIA завантажила цю партію сировини для Кримського Титану і 23.12.2020 доставила її в закритий порт Севастополь, на причал стівідорної компанії “Авліта”. Тим часом BOGDAN завантажив в Чорноморську ще одну партію ільменіту і знов доставив її в Варну.
Участь сирійської порушниці SOURIA (IMO: 9274331, MMSI: 468392000, Позивний: YKRK, Прапор: Syria [SY]) в ільменітових схемах можна прослідкувати в матеріалах журналістів SeaKrime за тегом #ільменіт. Минулі 2 рейси, які проходили за схемою Чорноморськ-Констанца-Феодосія, представлені в статті від 19.11.2020.
Ільменітові схеми: другий поспіль рейс SOURIA з Румунії в окупований Крим
26.11.2020 в Чорне море зайшло судно BOGDAN (IMO: 9132492, MMSI: 312245000, Позивний: V3RA5, Прапор: Belize [BZ]) і направилось в порт Чорноморськ.
Поки BOGDAN перебував на якірній стоянці порту Чорномоськ, SOURIA здійснила рейс від Тортуги (так називають неконтрольоване місце для перевантажень в нейтральних водах поблизу Керченської протоки) до болгарського узбережжя і зупинилася на якірній стоянці порту Варна.
Лише 9 грудня BOGDAN був прийнятий до причалу в порту Чорноморськ, де почалось його завантаження ільменітом.
Вранці 12.12.2020 BOGDAN вийшов з Чорноморська з вантажом ільменіту обсягом більше 11 тисяч тонн, вказавши порт призначення Самсун (Туреччина).
Однак незабаром капітан судна BOGDAN показав в АІС зовсім інший порт – Варна (Болгарія).
Весь цей час SOURIA чекала на якірній стоянці Варни.
Вранці 13.12.2020 BOGDAN став на розвантаження в порту Варна.
Як ми бачимо з списку портів призначення в порталі МарінТрафік, судно BOGDAN вийшло з Варни ввечері 16.12.2020.
Наступного дня на те ж саме місце, де BOGDAN залишив ільменіт, стала SOURIA і почала завантаження сировиною для Кримського Титану, доставленою з порту Чорноморськ.
Ввечері 18.12.2020 SOURIA вийшла з порту Варна і направилась до кримського узбережжя.
20 грудня SOURIA увімкнула АІС, і ми побачили, що порушниця знов прийшла на Тортугу.
BOGDAN повернувся в Чорноморськ і 21.12.2020 знов приступив до завантаження ільменітом.
І знов повторилася та ж сама ситуація – 22.12.2020 BOGDAN вказує при виході порт призначення Самсун, а сам іде до Варни.
Коли судно вийшло з територіальних вод України, воно знов змінює порт призначення на Варну і прямує в цей болгарський порт на розвантаження.
21.12.2020 капітан SOURIA Ziad Kheder вимкнув АІС.
23 грудня 2020 SOURIA з’явилась біля Севастополя.
Для зручності порівняння ми використали фотографію SOURIA з порталу МарінТрафік. Для ідентифікації порушниці застосовувались й інші докази, які не представлені в статті, але є в розпорядженні журналістів SeaKrime.
Прохід SOURIA Севастопольською бухтою було також зафіксовано веб-камерою. Ми бачимо час, коли судно було йшло до причалу Авліти – 15:36 за київським часом.
Отже, нами вперше зафіксовано доставку ільменіту в закритий порт Севастополь, на причал стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах перейменовано на “Авал”). До цього часу поставки сировини для Кримського Титану довгий час здійснювалися через керченський порт Камиш-Бурун, а нещодавно вони змінили порт на Феодосію. В подальшому ми будемо досліджувати причини чому це сталося. Це може бути разовий випадок через те, що в Феодосії наразі причал зайнятий іншим сирійським судном – LAODICEA (IMO: 9274343), яке завантажується зерном. Також варто перевірити іншу версію – “Кримський Титан” змінив місце перевалки ільменітової руди і тепер постійно порушники з сировиною для Кримського Титану будуть з’являтися на Авліті.
Також варто відзначити неспроможність наших державних органів вирішити нарешті цю проблему й припинити ганебне постачання ільменіту, виробленого українським державним підприємством, в окупований Крим.
Вважаємо, що в даних умовах доцільним буде звернення до влади Болгарії з доказами, що вантаж, доставлений BOGDAN в порт Варна, призначений для окупованого Криму.
https://lost-kib.org/uk/article/souria-zafiksovano-postachannya-ilmenitu-dlya-krimskogo-titanu-cherez-zakritiy-port-sevastopol?fbclid=IwAR1cTbDLslmnYU4Oo_yugGGmSBCtCvLxj8KlX8MkpIGDMWl6p8DbRPGGO14
---
+ 0 -