This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

«Гібридна історія». Презентація документального фільму-розслідування

 14 березня 11.00 - «Гібридна історія» військового журналіста Сергія Лойка, автора бестселерів «Аеропорт» та «Рейс»
Організатор:  Сергій Лойко.
Учасник: Сергій Лойко - військовий журналіст, автор бестселерів «Аеропорт» та «Рейс»; Дмитро Кириченко - видавець «Брайт-Стар».
.Підсумкові матеріали:
Телепрем'єра фільму-розслідування Сергія Лойка "Гібридна історія" відбудеться 15 березня
Прем'єра 4-серійного документального фільму-розслідування Сергія Лойка "Гібридна історія" відбудеться 15-17 березня на українському телеканалі "Прямий".
Про це повідомив автор фільму - військовий журналіст, фотограф, письменник Сергій Лойко на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.
"Офіційна прем'єра цього фільму відбудеться на каналі "Прямий" 15 березня о 20:00. В перший день будуть показані 1 і 2 серії, 16 і 17 березня - по одній", - сказав Лойко.
При цьому він зазначив, що вже зараз фільм можна подивитися на YouTube.
"Цей фільм цієї хвилини вже знаходиться на YouTube, і всі 4 серії можна подивитися. Посилання можна знайти на обох моїх акаунтах на Facebook. Хоча фільм зроблений за підтримки каналу "Прямий", права на фільм належать мені, і я всім його віддаю", - підкреслив режисер.
Він розповів, що поштовхом до дослідження послужили брифінги голови СБУ в середині серпня 2017 року про одну спецоперацію, проведену в Україні російськими спецслужбами.
"Я прочитав про брифінг Грицака, потім подивився відео, мене це зацікавило, тому що історія здалася мені неймовірною... Три українця, колишніх учасника АТО, які зі зброєю в руках захищали свою батьківщину, раптом їдуть до Москви як заробітчани на 7 днів. У них був складний маршрут Москва-Тольятті-Курчатов, в цих трьох містах вони повинні були зображати з себе не ремонтників-будівельників, а терористів-підривників. Їм запропонували гроші - до 1 тис. дол. наприкінці першого дня, поспостерігавши за діями "бригадира", який, зокрема, 4 рази телефонував до України за спеціальним номером і згідно із спецінструкцією читав текст, з якого було зрозуміло, що вони щось мають підривати, двоє хлопців зрозуміли, що їх використовують "втемну", переконали "бригадира", що беруть участь у чомусь небезпечному і поганому, і вночі все зірвалися назад до України. А жінка, яка їх найняла, після того як вони повернулися і все розповіли, опинилася у в'язниці. Її коханий Сергій Соколов - головний організатор всієї  цієї справи - вже перебував у Росії", - говорить Лойко.
Він зазначив, що в серіалі багато інтерв'ю, зокрема самого Соколова, яке було записано до його арешту в Москві.
За словами Лойка, робота над фільмом велася протягом 5 місяців, і в ході неї відкривалася "дивовижна картина". Так, Соколов з'являвся як "аналітик" на всіх російських телеканалах, в найбільш рейтингових програмах, розповідаючи про те, що малайзійський "Боїнг" підірвали західні спецслужби, заклавши в Амстердамі на борт літака вибухівку, що в Україні в спеціальному таборі готують терористів для засилання до Росії, що Вороненкова в Києві вбили бандити на замовлення Дніпропетровського ОЗУ за участю співробітників СБУ, що був кілер, який в свою чергу вбив кілера Вороненкова. І інтерв'ю цього останнього "кілера" було показано в прайм-таймі у програмі "Пусть говорять" для мільйонів російських глядачів.
"І тільки тоді я став відноситься до цієї історії про трьох атошників серйозно. Я зрозумів, що вона випливає з усіх цих подій. Шар за шаром ми розкрили цілу низку оперативних заходів на території України, яка повинна була, я думаю, закінчитися військовим вторгненням і новою військовою кампанією... Я знайшов всіх учасників - непрямих і прямих - всіх цих подій, і це можна вбудувати в парадигму всього правління Путіна за 18 років. А воно почалося із вибухів будинків у Москві, потім були вбивства журналістів, політиків, була школа в Беслані, де загинуло 130 людей, останні події - анексія Криму, вторгнення в Україну, Сирія", - підкреслив Лойко.
Він сказав, що фільм - це дослідження методів гібридної війни. Це історія однієї оперативної групи під назвою Федеральний інформаційний центр "Аналітика і безпека". Зараз і глава ФІЦ Олександр Мільченко, який за тиждень до прибуття до Москви українських атошників заявив у російській телепрограмі, що побоюється терористів, які готуються в Україні, і Соколов заарештовані і перебувають у слідчому ізоляторі в Москві за обвинуваченням в організації фальсифікації терористичного акту і зберігання зброї.
Лойко також повідомив, що три атошника проходять свідками у справі, а жінка, яка найняла їх, заарештована. Її адвокат свого часу захищав російських офіцерів Єрофєєва і Александрова, захоплених на Донбасі. Суд уже почався.
Сам Лойко з цього сюжету має намір написати книгу.
"Буде книга - у вересні я почну над нею працювати. Поки що збираю додатковий матеріал. Це буде художня книга, з вигаданими героями, але заснована на реальних подіях. Вона міститиме 90% фактичного матеріалу", - уточнив він.
Журналіст переконаний, що цей фільм більш важливий для Росії, ніж для України: "Подивившись цей фільм, дуже важко продовжувати вірити в "розп'ятого хлопчика".
Відео з прес-конференції:
+ 0 -