«Гібридна історія». Презентація документального фільму-розслідування

 14 березня 11.00 - «Гібридна історія» військового журналіста Сергія Лойка, автора бестселерів «Аеропорт» та «Рейс»
Організатор:  Сергій Лойко.
Учасник: Сергій Лойко - військовий журналіст, автор бестселерів «Аеропорт» та «Рейс»; Дмитро Кириченко - видавець «Брайт-Стар».
.Підсумкові матеріали:
Телепрем'єра фільму-розслідування Сергія Лойка "Гібридна історія" відбудеться 15 березня
Прем'єра 4-серійного документального фільму-розслідування Сергія Лойка "Гібридна історія" відбудеться 15-17 березня на українському телеканалі "Прямий".
Про це повідомив автор фільму - військовий журналіст, фотограф, письменник Сергій Лойко на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.
"Офіційна прем'єра цього фільму відбудеться на каналі "Прямий" 15 березня о 20:00. В перший день будуть показані 1 і 2 серії, 16 і 17 березня - по одній", - сказав Лойко.
При цьому він зазначив, що вже зараз фільм можна подивитися на YouTube.
"Цей фільм цієї хвилини вже знаходиться на YouTube, і всі 4 серії можна подивитися. Посилання можна знайти на обох моїх акаунтах на Facebook. Хоча фільм зроблений за підтримки каналу "Прямий", права на фільм належать мені, і я всім його віддаю", - підкреслив режисер.
Він розповів, що поштовхом до дослідження послужили брифінги голови СБУ в середині серпня 2017 року про одну спецоперацію, проведену в Україні російськими спецслужбами.
"Я прочитав про брифінг Грицака, потім подивився відео, мене це зацікавило, тому що історія здалася мені неймовірною... Три українця, колишніх учасника АТО, які зі зброєю в руках захищали свою батьківщину, раптом їдуть до Москви як заробітчани на 7 днів. У них був складний маршрут Москва-Тольятті-Курчатов, в цих трьох містах вони повинні були зображати з себе не ремонтників-будівельників, а терористів-підривників. Їм запропонували гроші - до 1 тис. дол. наприкінці першого дня, поспостерігавши за діями "бригадира", який, зокрема, 4 рази телефонував до України за спеціальним номером і згідно із спецінструкцією читав текст, з якого було зрозуміло, що вони щось мають підривати, двоє хлопців зрозуміли, що їх використовують "втемну", переконали "бригадира", що беруть участь у чомусь небезпечному і поганому, і вночі все зірвалися назад до України. А жінка, яка їх найняла, після того як вони повернулися і все розповіли, опинилася у в'язниці. Її коханий Сергій Соколов - головний організатор всієї  цієї справи - вже перебував у Росії", - говорить Лойко.
Він зазначив, що в серіалі багато інтерв'ю, зокрема самого Соколова, яке було записано до його арешту в Москві.
За словами Лойка, робота над фільмом велася протягом 5 місяців, і в ході неї відкривалася "дивовижна картина". Так, Соколов з'являвся як "аналітик" на всіх російських телеканалах, в найбільш рейтингових програмах, розповідаючи про те, що малайзійський "Боїнг" підірвали західні спецслужби, заклавши в Амстердамі на борт літака вибухівку, що в Україні в спеціальному таборі готують терористів для засилання до Росії, що Вороненкова в Києві вбили бандити на замовлення Дніпропетровського ОЗУ за участю співробітників СБУ, що був кілер, який в свою чергу вбив кілера Вороненкова. І інтерв'ю цього останнього "кілера" було показано в прайм-таймі у програмі "Пусть говорять" для мільйонів російських глядачів.
"І тільки тоді я став відноситься до цієї історії про трьох атошників серйозно. Я зрозумів, що вона випливає з усіх цих подій. Шар за шаром ми розкрили цілу низку оперативних заходів на території України, яка повинна була, я думаю, закінчитися військовим вторгненням і новою військовою кампанією... Я знайшов всіх учасників - непрямих і прямих - всіх цих подій, і це можна вбудувати в парадигму всього правління Путіна за 18 років. А воно почалося із вибухів будинків у Москві, потім були вбивства журналістів, політиків, була школа в Беслані, де загинуло 130 людей, останні події - анексія Криму, вторгнення в Україну, Сирія", - підкреслив Лойко.
Він сказав, що фільм - це дослідження методів гібридної війни. Це історія однієї оперативної групи під назвою Федеральний інформаційний центр "Аналітика і безпека". Зараз і глава ФІЦ Олександр Мільченко, який за тиждень до прибуття до Москви українських атошників заявив у російській телепрограмі, що побоюється терористів, які готуються в Україні, і Соколов заарештовані і перебувають у слідчому ізоляторі в Москві за обвинуваченням в організації фальсифікації терористичного акту і зберігання зброї.
Лойко також повідомив, що три атошника проходять свідками у справі, а жінка, яка найняла їх, заарештована. Її адвокат свого часу захищав російських офіцерів Єрофєєва і Александрова, захоплених на Донбасі. Суд уже почався.
Сам Лойко з цього сюжету має намір написати книгу.
"Буде книга - у вересні я почну над нею працювати. Поки що збираю додатковий матеріал. Це буде художня книга, з вигаданими героями, але заснована на реальних подіях. Вона міститиме 90% фактичного матеріалу", - уточнив він.
Журналіст переконаний, що цей фільм більш важливий для Росії, ніж для України: "Подивившись цей фільм, дуже важко продовжувати вірити в "розп'ятого хлопчика".
Відео з прес-конференції:
+ 0 -