Спекуляції на трагедії українців, які опинилися на окупованій території, мають бути припинені.

Державна служба статистики повідомляла, що в 2018 - 2019 роках в Україні навчалися 1,3 мільйони студентів. З 2016 року вступити до навчальних закладів на території України мешканці окупованих територій можуть за спрощеною процедурою через освітні центри «Донбас-Україна». Такою нагодою скористалося з 2016 по 2018 рік всього 4300 студентів (кожен третій поступив на бюджетну форму навчання). Тобто, кількість студентів з окупованих територій України дорівнює розміру СТАТИСТИЧНОЇ ПОХИБКИ.
Тому я вважаю за доцільне розставити всі крапки над "ї":
1. Відміна ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій - це вимушений крок, на який іде українська освіта заради того аби залучити українську молодь з окупованих територій та інтегрувати їх до життя на вільній частині України;
2. Кількість потенційних студентів з окупованих територій настільки мізерна, що говорити про те, що вони "заберуть" місця найрозумніших українських студентів з решти території - є спекуляцією, негідною навіть обговорення;
3. Діти з окупованих територій не мали можливості обирати місце для свого проживання і не можуть в жоден спосіб звинувачені за те, що вони перебувають в окупації. Можливість стати студентом - це справжня нагода перевірити чи визнаємо ми всіх українських громадян гідними права на освіту і життя без російських окупаційних триколорів.
Серед українців немає зайвих. Особливо серед молоді в окупації, яка має два шляхи - обрати вищу освіту та Україну або залишитися платником податків в окупаційну адміністрацію або в найгіршому випадку взяти зброю і спільно з російським окупантом воювати проти своїх братів та сестер.
Наш головний ворог Російська Федерація, яка окупувала українські землі та зробила заручниками мільйони наших громадян. Нести ненависть до невинних або дезінформувати суспільство про причини та наслідки окупації, означає бути рукою Кремля.
Сподіваюся, що відповідні висновки будуть зроблені.
Слава Україні!
UPD: Завданням СБУ та органів військової розвідки та контрозвідки є пошук та викриття всіх агентів Російської Федерації. На всій території України. Незалежно від регіону походження. І абітурієнтів університетів так само.
+ 0 -