Нові методи гібридної війни проти України

«Парламентський тероризм» як новий напрям російської гібридної війни

23 березня в Укрінформі відбулося засідання круглого столу «Парламентський тероризм» як новий напрям російської гібридної війни».

На думку провідних експертів України, зокрема, Дмитра Тимчука, Володимира Цибулько та Олексія Мінакова, Росія перейшла на новий рівень «гібридної війни» стосовно України.

«На прикладі справи Савченко ми бачимо випадок коли парламент виступає у ролі мішені, яка може спричинити дестабілізацію у державі. І такі операції вочевидь проводять російські спецслужби», - сказав координатор проекту «Інформаційний спротив», нвродний депутат Д.Тимчук.

Водночас він зауважив, що по «справі Савченко ця операція здійснювалась з окупованих територій, які є прикриттям для російських спецслужб. Це робиться з метою знівелювати російській слід у цих подіях і дистанціювати Кремль від подій, які мали відбутись у Києві,» наголосив депутат. 

За його словами, «на превеликий жаль парламент є слабким ланцюгом. Ми бачимо, що народні депутати  і не лише Савченко, відвідують окуповані території, мають змогу спілкуватись з представниками російських спецслужб і на території Європи».

Депутати мають доступ до секретних документів і механізму позбавлення такого допуску не існує. «Будь-яка завербована людина може передавати таємну інформацію. Крім того, нардепи мають можливість і звертатись до наших спецслужб, і отримують потрібну інформацію», - сказав він.

Тобто, парламентарії мають можливість знайомитись з будь-якою військовою чи державною таємницею і «я думаю, що російські спецслужби використовують певних парламентаріїв з такою метою», додав Тимчук. 

Крім того, фахівці зауважили, що депутати мають надавати довідки про психічний стан, як це роблять держслужбовці, коли їх беруть на роботу.

«Щоб не повторилась ситуація як з Савченко, вирішити проблему можна шляхом змін у законодавстві, щоб людина до парламенту приходила принаймні психічно здорова», - сказав Тимчук.

У свою чергу, політичний експерт Володимир Цибулько зауважив, що він особисто будучи депутатом у 4-му скликанні вніс законопроект про обов'язкову перевірку всіх кандидатів в депутати на психологічний стан, «але і досі такого фільтру немає».

+ 0 -