Спортивні скрепи Путіна і їх руйнація

Нещодавно Кремль втратив ще одну свою «скрепу» - спорт. Спортивний арбітражний суд в Лозанні (CAS) затвердив основну частину санкцій Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) щодо Росії.
Санкції складаються з таких заборон:
- Спортсмени з Росії в найближчі 2 роки - до грудня 2022 року включно - зможуть брати участь в Олімпіадах і чемпіонатах світу тільки під нейтральним прапором і в формі, на якій немає зображення російського прапора. Замість прапора на формі в обов'язковому порядку розмістять напис «нейтральний атлет».
- Гімн Росії заборонено виконувати наживо та використовувати в офіційних місцях проведення змагань.
- Росії заборонено протягом двох років претендувати на проведення у себе Олімпійських і Паралімпійських ігор, а також чемпіонатів світу.
- Російським чиновникам і членам Олімпійського комітету Росії (ОКР) на два роки заборонено входити до складу міжнародних спортивних організацій, відвідувати Олімпіади та чемпіонати світу.
- Росія повинна заплатити WADA понад один мільйон доларів різних штрафів.
Санкції повинні були бути більш жорсткими, але Спортивний арбітражний суд (CAS) прийняв рішення не накладати суворіші і більш тривалі санкції відносно російського спорту, як це рекомендувало Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).Таке рішення CAS викликало негативну реакцію міжнародної спортивної спільноти. Прес-служба комітету спортсменів WADA оприлюднила свою заяву з приводу пом’якшення санкцій стосовно Росії.
«Комітет спортсменів Всесвітнього антидопінгового агентства розчарований рішенням Спортивного арбітражного суду не накладати суворіші і тривалі санкції щодо Росії відповідно до тих, які були рекомендовані WADA», - йдеться в повідомленні.
Також в ньому стверджується, що російська влада нібито «послідовно діяла недобросовісно», що, на думку комітету, відчули на собі спортсмени світу і Росії.
«Спортсмени хочуть чистого спорту, а це неможливо, коли організації беруть активну участь в діяльності по маніпулюванню і обману», - додається в повідомленні.

«Я дуже шкодую, що термін (санкцій) був скорочений. Ми хотіли направити Росії сильніший сигнал, проте CAS порахував, що два роки буде досить», - заявив гендиректор WADA Олів'є Нігглі. Крім того, він висловив надію на те, що таке рішення CAS «змінить мислення всередині Росії» і надасть поштовх російський владі для «правильних» дій.

Причиною такого рішення WADA стали висновки комітету щодо відповідності фактів, які звинувачують Незалежну національну антидопінгову організацію Росії (РУСАДА) в фальсифікації бази даних московської антидопінгової лабораторії, переданої в січні цього року, і в порушенні умов рішення, прийнятого відносно РУСАДА у вересні минулого року. Слухання пройшли на початку листопада 2020 року, а вердикт CAS оприлюднив 17 грудня.

Багато років Кремль використовував російський спорт, як складову агітаційної системи. Путін та оточення вирішили зробити спорт однією з основних скреп, і до кожного спортсмена, який переміг на тих чи інших змаганнях, «ліпити» Путіна або якогось чиновника, щоб доводити, що переміг не конкретний спортсмен, який поклав на цю перемогу все своє життя, а що це - заслуга держави. Потім цю історію стали активно просувати, щоб хоч якось «підпирати» стрімко падаючий рейтинг кремлівської влади. І з цього моменту спорт в Росії перестав існувати, оскільки його замінили підміни сечі, допінгові перегони і змагання фарм-компаній. Все життя спортсменів, все, що було поставлено «на кон», було спущено в унітаз лише по одній банальній причині – тому що держава вирішила зробити зі спорту пропаганду, яка, як і будь-яка інша пропаганда, брехлива і побудована на допінгу, цю війну програла ціною сенсу життя тисяч ні в чому не винних простих спортсменів і сотень тисяч їхніх фанатів, які позбулися своїх кумирів.
+ 0 -