Що робить московська церква, щоб зберегти вплив на Україну?!

У релігійних парафій і єпархій Московського Патріархату в Україні є частина керівників, хто погоджується увійти в Єдину Помісну Церкву, однак, є велика імовірність того, що на них Росія чинитиме неймовірний тиск, щоб вони залишалися служити філії Московського Патріархату.
Там (в УПЦ Московського Патріархату) є група тих ієрархів, які однозначно орієнтовані на Москву, і які не бачать свого духовного розвитку без московського центру. З іншого боку, є ще одна група, яка реалістично налаштована. Але треба розуміти, що їх позиція дуже вразлива, тому вони будуть обережними.
Як повідомляє «Risu», на проукраїнську групу всередині УПЦ (МП) зараз буде здійснюватися «величезний тиск». Їм будуть загрожувати канонічними санкціями і будь-якими іншими карами.
Один із шляхів тиску це - перетягування до себе громадян шляхом «економічного підкупу». Щоб зберегти вплив на Україну, Московська Церква витрачає шалені гроші. У тих селах, зокрема на Західній Україні, які вирішили залишити УПЦ (МП), прихильниками «русского мира» були створені маленькі групки чисельністю 3-4 людини. І ось ці пенсіонери раптом починають будівництво нового храму УПЦ (МП). Гроші зрозуміло чиї. І в багатьох селах ці храми вже зведені». У такий спосіб Московський Патріархат намагається зберегти свій вплив на населення України та створити хоча б умовну альтернативу Київського Патріархату.
+ 0 -