This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Розділяй і володарюй. Принципи дії російської пропаганди в Європі

Давно вже не секрет, що Росія активно проводить в сусідніх державах заходи задля просування вигідного для власних інтересіврозвиткуісторичної та культурної спадщини, а також міжнародних відносин.
Черговим об’єктом російської пропаганди стало прийняття Республікою Польщею скандального законупро Інститут національної пам'яті(ІНП), яке, на жаль, є штучнимстворенням напруги в дипломатичних відносинах між Україною та Польщею, і яке здебільшого лобіюється саме проросійськими польськими політиками.
В цьому контексті слід зазначити,що впроваджені нові положення закону про ІНП лише узаконять дискримінаційні практики на етнічному підґрунті, посилять ксенофобські позиції та підбурюватимуть до скоєння злочинів на основі політичної нетерпимості, а також поглиблять суспільно-політичну, міжнаціональну кризу.
Постійним “каменем спотикання” у врегулюванні польсько-українських відносин є антиукраїнські заяви польської радикальної партії “Kukiz 15”, на провокації якої “ведеться” правляча партія РП “Рrawo i sprawiedli
wość”, оскільки хоче отримати конституційну більшість в парламенті.
Цим також намагається скористатись Росія, яка веде пропагандистську війну по обидві лінії польсько-українського кордону. Зокрема, в Польщі кремлівські агенти підбурюють польських радикалів і націоналістів до просування антиукраїнських законодавчих ініціатив, а на території України поширюються меседжі типу “Навіщо вам, українцям, Європа, коли у вас там немає ні друзів, ні союзників. Польща, як найближчий сусід, і то зрозуміла, що ви “як п'яте колесо до воза” в ЄС”.
До того ж, російські пропагандисти на фоні обурення діями Польщі ще більше підігрівають градус істерії, підштовхуючи сторони до максимально вигідного для Росії ефекту. Так, з цією метою наприкінці січня український, російський, польський та навіть європейський медіапростір заполонила новина про фейкову “Резолюцію Ради безпеки ООН”, що нібито “засуджує українських націоналістів та визнає волинські події геноцидом”. А насправді, - усе це робота російської спецслужби та її агентури. Зрозумівши, що польсько-українські відносини знаходяться на стадії налагодження, кремлівські пропагандисти одразу кинулись роздувати цей фейк.  
З приводу проведення РФ таких інформаційних операцій проти України висловився директор Інституту світової політики (ІСП) Є.Магда: “Спрямованість цієї провокації свідчить про значну зацікавленість Кремля у погіршенні відносин між Україною та Польщею. Джерела зливу відповідної інформації, можна сказати, перевірені та звичні, а от виконання самої операції дещо халтурне. Щодо перспектив роботи Польщі у РБ ООН, припускаю, що польська делегація не гратиме за російським лібретто”.
Отож, можна зробити висновки, що думки світових та вітчизняних експертів і журналістів одностайні з приводу того, щоросійські спецслужби намагаються дестабілізувати ситуацію не лише в Україні , а й в Європі.
+ 0 -