This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

«М’ЯКА» МАНІПУЛЯЦІЯ: ПСЕВДОУКРАЇНСЬКІ ЗМІ НА СЛУЖБІ У КРЕМЛЯ.

Найбільш небезпечним напрямком пропаганди Кремля є вплив на україномовну аудиторію. Для цього створюється мережа псевдоукраїнських сайтів та пабліків. Тому критичне сприйняття новин є життєво важливим.
В інформаційно-психологічній війні не обов’язково «атакувати в лоб» можна викликати страх, незадоволення, будь-які негативні емоції, не говорячи при цьому прямо та не порушуючи законодавство.
Одна із ознак успішної інформаційної атаки – це зміна емоційного стану конкретної людини або певної групи людей, або населення цілої країни. Якщо хочете перемогти країну, то треба її населення загнати в депресію, треба викликати в нього невпевненість та страх. А після цього приходить кадрова армія, після цього приходить агресор – і все відбувається начебто логічно.
Одним із прикладів такого впливу є інтернет-медіа «Трибун» (https://tribun.com.ua/), яке позиціонується як український громадсько-політичний оглядач для патріотично налаштованої аудиторії. Разом з тим, аналіз контенту вказує на те, що вказаний інтернет-ресурс є досить «своєрідним».
Своєрідність цього інтерент-медіа полягає, наприклад, у тональності поданих матеріалів: у 45% випадків вона негативна (вбили, зарізали, підпалили, збили і т.д.). Заголовки новин є відверто маніпулятивними та такими, що негативно впливають на психоемоціональний стан читачів. При цьому, на сайті відсутні новини про децентралізацію та реформи на місцевому рівні, освіту і науку, спорт та ін.
Натомість, популярним на цьому ресурсі є лідер бойовиків т.зв. «ДНР» Олександр Захарченко. Це прізвище зустрічається у 5% заголовків опублікованих матеріалів. Редактори сайту чомусь вважають, що українських читачів мають зацікавити його далекоглядні роздуми про «політичний курс»: «окупація всього Донбасу», об’єднання «захоплених територій» в одну республіку (http://tribun.com.ua/50379). А ще на сайті висловлено «вечную и светлую память» Ігорю Савченку, який… «ликвидирован украинским снайпером» (http://tribun.com.ua/50423).
І вершина своєрідності «Трибуна» це джерела інформації, які використовуються сайтом: «МВД ДНР» (http://tribun.com.ua/50404), «МЧС ДНР» (http://tribun.com.ua/50483), сепаратистський ресурс «dnr-live» (звідти цитується стаття «лидера "Свободного Донбасса"» Губарєва, http://tribun.com.ua/50433), сайт Кремля (http://tribun.com.ua/50452), прес-секретар президента Росії Д. Пєсков (http://tribun.com.ua/50467) та ін. Ось така вона, своєрідність контенту «громадсько-політичного оглядача».
Очевидно, що «проукраїнський» сайт «Трибун» використовується для здійснення «м’якої» антиукраїнської пропаганди щодо ситуації в ОРДЛО, популяризації лідерів та ватажків бойовиків, а також «органів влади» зазначених псевдо-республік. При цьому, найбільш небезпечним у діяльності «Трибуну» є прихована популяризація терористичних організацій «ЛНР/ДНР» та їх лідерів.
Також сайт активно використовуються для здійснення негативного інформаційно-психологічного впливу на аудиторію шляхом поширення переважно новин про катастрофи, надзвичайні пригоди, а суспільно-політичні процеси подаються у виключно негативній тональності.
І таких сайтів, які маніпулюють українцями, в мережі Інтернет дуже багато. Головним спонсором вказаних мереж є Росія, яка вкладає значні кошти в руйнування української нації.
Тому нам необхідно виважено та критично споживати новини, утримуватись від поширення неперевіреної та деструктивної інформації, вчитись виявляти маніпуляції та брехню.
+ 0 -