«М’ЯКА» МАНІПУЛЯЦІЯ: ПСЕВДОУКРАЇНСЬКІ ЗМІ НА СЛУЖБІ У КРЕМЛЯ.

Найбільш небезпечним напрямком пропаганди Кремля є вплив на україномовну аудиторію. Для цього створюється мережа псевдоукраїнських сайтів та пабліків. Тому критичне сприйняття новин є життєво важливим.
В інформаційно-психологічній війні не обов’язково «атакувати в лоб» можна викликати страх, незадоволення, будь-які негативні емоції, не говорячи при цьому прямо та не порушуючи законодавство.
Одна із ознак успішної інформаційної атаки – це зміна емоційного стану конкретної людини або певної групи людей, або населення цілої країни. Якщо хочете перемогти країну, то треба її населення загнати в депресію, треба викликати в нього невпевненість та страх. А після цього приходить кадрова армія, після цього приходить агресор – і все відбувається начебто логічно.
Одним із прикладів такого впливу є інтернет-медіа «Трибун» (https://tribun.com.ua/), яке позиціонується як український громадсько-політичний оглядач для патріотично налаштованої аудиторії. Разом з тим, аналіз контенту вказує на те, що вказаний інтернет-ресурс є досить «своєрідним».
Своєрідність цього інтерент-медіа полягає, наприклад, у тональності поданих матеріалів: у 45% випадків вона негативна (вбили, зарізали, підпалили, збили і т.д.). Заголовки новин є відверто маніпулятивними та такими, що негативно впливають на психоемоціональний стан читачів. При цьому, на сайті відсутні новини про децентралізацію та реформи на місцевому рівні, освіту і науку, спорт та ін.
Натомість, популярним на цьому ресурсі є лідер бойовиків т.зв. «ДНР» Олександр Захарченко. Це прізвище зустрічається у 5% заголовків опублікованих матеріалів. Редактори сайту чомусь вважають, що українських читачів мають зацікавити його далекоглядні роздуми про «політичний курс»: «окупація всього Донбасу», об’єднання «захоплених територій» в одну республіку (http://tribun.com.ua/50379). А ще на сайті висловлено «вечную и светлую память» Ігорю Савченку, який… «ликвидирован украинским снайпером» (http://tribun.com.ua/50423).
І вершина своєрідності «Трибуна» це джерела інформації, які використовуються сайтом: «МВД ДНР» (http://tribun.com.ua/50404), «МЧС ДНР» (http://tribun.com.ua/50483), сепаратистський ресурс «dnr-live» (звідти цитується стаття «лидера "Свободного Донбасса"» Губарєва, http://tribun.com.ua/50433), сайт Кремля (http://tribun.com.ua/50452), прес-секретар президента Росії Д. Пєсков (http://tribun.com.ua/50467) та ін. Ось така вона, своєрідність контенту «громадсько-політичного оглядача».
Очевидно, що «проукраїнський» сайт «Трибун» використовується для здійснення «м’якої» антиукраїнської пропаганди щодо ситуації в ОРДЛО, популяризації лідерів та ватажків бойовиків, а також «органів влади» зазначених псевдо-республік. При цьому, найбільш небезпечним у діяльності «Трибуну» є прихована популяризація терористичних організацій «ЛНР/ДНР» та їх лідерів.
Також сайт активно використовуються для здійснення негативного інформаційно-психологічного впливу на аудиторію шляхом поширення переважно новин про катастрофи, надзвичайні пригоди, а суспільно-політичні процеси подаються у виключно негативній тональності.
І таких сайтів, які маніпулюють українцями, в мережі Інтернет дуже багато. Головним спонсором вказаних мереж є Росія, яка вкладає значні кошти в руйнування української нації.
Тому нам необхідно виважено та критично споживати новини, утримуватись від поширення неперевіреної та деструктивної інформації, вчитись виявляти маніпуляції та брехню.
+ 0 -