This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

У польських соцмережах проросійські боти нагнітали антисемітизм і ненависть до України

Дослідники Лондонського аналітичного центру Institute for Strategic Dialogue (ISD) знайшли у польськомовному сегменті інтернету дві мережі проросійських ботів у твіттері та у фейсбуку. Обидві мережі поширювали антисемітські дописи та розпалювали ненависть до України.
Підземний перехід у Кракові. Фото ілюстративне
Про це повідомляє польське видання Око.
Мережа у твіттері складається з 803 пов’язаних акаунтів, у фейсбуку - з 60 публічних сторінок. Частина з них просто боти, що автоматично публікують інформацію, а частину ведуть справжні люди. Два найактивніші акаунти в твіттері продукують більше сотні повідомлень щоденно.
Тролі багато репостять російські новинні агентства “Sputnik” і “Russia Today”, а також патріотичні та євроскептичні медіа. За останні 12 місяців в твіттері боти згадали про Україну або Росію більше 30 тисяч разів. Але найчастіше боти поширюють конспірологічні теорії та антисемітські фейки. Наприклад, статтю про те, що поляків у Катині вбивали не більшовики, а євреї.
Дописи про Україну – винятково негативні. Більшість з них обговорюють дві теми. Одна – очікувано, Волинь, а от інша, як не дивно, євреї в Криму. Виявляється, серед польських крайніх правих поширена гротескна конспірологічна теорія про те, як Крим опинився в складі України. Нібито Сталін домовився з “єврейськими банкірами” у США, щоб створити Ізраїль на території Криму в обмін на кредити для СРСР. Для цього він виселив з Криму татар. Коли настав час платити за кредитами, комуністи вирішили позбутися проблеми й передали Крим Україні.
У фейсбуку проросійські тролі маскуються під загальнонаціональні ЗМІ – особливо під телеканали. Вони продовжують наратив колег з твіттера. Пишуть про євродепутатів, які начебто є друзями Джорджа Сороса, що євреї – комуністи, а за 50 кілометрів від Варшави ізраїльські бізнесмени будують “Юудеополонію”, насправді – парк розваг.
+ 0 -