This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

«Гібридна» війна: псевдоукраїнські ЗМІ – рушійна сила кремлівської пропаганди

Ключовим моментом «гібридної» війни Росії проти України є психологічна та інформаційна обробка українського суспільства, у якого можна викликати страх, незадоволення, апатію та будь-які інші негативні емоції, не говорячи при цьому прямо та не порушуючи законодавство. Для цього Кремль створює та використовує різноманітні псевдоукраїнські ресурси, які під виглядом поширення звичайних побутових «новин» цілеспрямовано маніпулюють  думкою читачів.
Головною ознакою таких Інтернет-джерел є формування емоційно насиченого новинного потоку із використанням технік впливу на підсвідомість через спеціально написані тексти та заголовки новин.
Одним з таких рупорів Кремля є сайт «Вероятно» (veroyatno.com.ua), який використовується для здійснення «м’якої» антиукраїнської пропаганди та поширення дезінформації.
Сайт «Вероятно» позиціонується як «всеукраїнське інтернет-видання», та орієнтований переважно на російськомовну аудиторію.
Одразу помітно, що заголовки публікацій цього інтернет-медіа є відверто маніпулятивними, тенденційними та часто такими, що спотворюють зміст новини.
Для прикладу, публікації на кшталт: «Украина может втянуть Россию в затяжную окопную войну», «В Украине ожидается самый тяжелый этап российской агрессии», «Украину может накрыть пенсионный кризис», «В Украине обанкротился еще один банк», «Интеграция Украины в НАТО фактически приостановлена», «Украина попала в ТОП-5 по стремительному вымиранию», «Путин надеется втихую договориться в Трампом по Украине» - використовуються для здійснення негативного інформаційно-психологічного впливу на аудиторію, залякування користувачів та формування негативних уявлень про розвиток ситуації в Україні. Також такі повідомлення відповідають основним елементам пропагандистського наративу РФ щодо України.
Зазвичай, пропагандистський вплив РФ маскується під опозиційну риторику (альтернативну точку зору) або, як у випадку з сайтом «Вероятно», під звичайні буденні новини різної спрямованості.
Медіа «Вероятно» концентрується на поширенні переважно новин про катастрофи, надзвичайні пригоди, а суспільно-політичні процеси подаються у виключно негативній тональності. Частка контенту негативної тональності складає більше 50%.
Розкрутка сайту здійснюється переважно завдяки поширенню прямих посилань на сайт з інших подібних Інтернет-джерел, у тому числі, російських ЗМІ. У вказаних сегментах сайт «Вероятно» подається як українське джерело, де висвітлюється «правдива» інформація щодо розвитку ситуації в Україні.
Головна небезпека функціонування сайтів подібних «Вероятно» полягає у тому, що їх діяльність не підпадає під дію чинного КК України, проте, безумовно впливає не тільки на формування вигідної Кремлю точки зору, а й погіршує психічний стан аудиторії, загрожуючи інформаційно-психологічній безпеці кожної людини та суспільства в цілому.
Кремль вкладає значні кошти в руйнування української нації. Тому створює і розвиває десятки і сотні таких сайтів.
Власне, саме так виглядає гібридна війна Кремля в Інтернеті.
Як цьому зарадити?
Поки українське законодавство дозволяє функціонування подібних Інтернет-джерел, необхідно для початку кожному дотримуватись інформаційної гігієни, виважено та критично сприймати новини, утримуватись від поширення неперевіреної та деструктивної інформації, вчитись виявляти маніпуляції та брехню.
+ 0 -