Американський дипломат погрожує Росії військовим ударом

Вашингтон переконаний, що Росія працює над забороненими ракетами середнього радіуса дії. Москва заперечує звинувачення, але і досі отримує суворі погрози з боку Америки. А російська реакція не змушує себе чекати.
Сполучені Штати Америки погрожували Росії руйнуванням заборонених крилатих ракетних комплексів, якщо їх конструювання не припиниться. Хоча Америка і віддає перевагу дипломатичному вирішенню питань, вона готова розглядати військове врегулювання цієї ситуації, заявив у вівторок посол США в НАТО Кей Бейлі Хатчісон.
Вашингтон припускає, що Росія працює над розробкою системи зброї середньої дальності, яка заборонена в рамках Договору про роззброєння INF. З допомогою цієї зброї Росія зможе атакувати Європу з ядерною зброєю без тривалого прицілювання.
Росія ж відповіла, що заява американського посла нечувана. «Здається, що люди, які роблять такі заяви, не знають про свій рівень відповідальності та небезпеку агресивної риторики», - сказала прес-секретар МЗС РФ Марія Сахарова. Росія неодноразово відхиляла ці твердження.
Тим часом НАТО готується до найбільших маневрів з часів "холодної війни". Вони заплановані на кінець жовтня в Норвегії за участю близько 45 000 військовослужбовців. Як заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у вівторок у Брюсселі, під час маневру "Єдиний тризуб" буде імітуватися збройний напад на державу-члена. Це проводиться для того, щоб з’ясувати, чи зможуть 29 країн-учасниць швидко перевести свої війська в бойову готовність.
 
Столтенберг: "Тренування направленні на захист"
За так званою угоду, яку уклали після закінчення "холодної війни", довгий час практикували набагато менш інтенсивні маневри. Однак після того, як Росія приєднала Український півострів Крим у 2014 році, НАТО змінила свою стратегію. Насамперед, Польща та прибалтійські союзники Литва, Латвія та Естонія почувають себе в зоні ризику, через поточну політику свого великого сусіда та закликають до переозброєння та наростання військової потужності.
Проте, Столтенберг у вівторок підкреслив, що "Об'єднання тризуба" не спрямований проти Росії. "Тренування спрямовані на захист", - сказав він. Росії також запропонували направити спостерігачів. У Москві маневри все ж розкритикували як безвідповідальність. Вони сприятимуть дестабілізації в регіоні, заявила прес-секретар МЗС Марія Сахарова. Не повідомляючи жодних подробиць, вона також заявила, що Росія прийме "необхідні заходи" для забезпечення власної безпеки.
Як повідомляється, від Німеччини у маневрі НАТО візьмуть участь близько 10 000 солдатів. А також близько 4000 автомобілів. Бундесвер бере таку активну участь через те, що з початку 2019 р. він перейме на себе керівництво Спільною робочою групою НАТО швидкого реагування (ВПСВ).
Як країни-партнери НАТО до "Єдиний тризуб" включені Швеція та Фінляндія. За словами Столтенберга, в даний час очікується близько 150 літаків, 60 суден та більше 10 000 автомобілів, а також приблизно 45 000 солдатів.
+ 0 -