This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Американський дипломат погрожує Росії військовим ударом

Вашингтон переконаний, що Росія працює над забороненими ракетами середнього радіуса дії. Москва заперечує звинувачення, але і досі отримує суворі погрози з боку Америки. А російська реакція не змушує себе чекати.
Сполучені Штати Америки погрожували Росії руйнуванням заборонених крилатих ракетних комплексів, якщо їх конструювання не припиниться. Хоча Америка і віддає перевагу дипломатичному вирішенню питань, вона готова розглядати військове врегулювання цієї ситуації, заявив у вівторок посол США в НАТО Кей Бейлі Хатчісон.
Вашингтон припускає, що Росія працює над розробкою системи зброї середньої дальності, яка заборонена в рамках Договору про роззброєння INF. З допомогою цієї зброї Росія зможе атакувати Європу з ядерною зброєю без тривалого прицілювання.
Росія ж відповіла, що заява американського посла нечувана. «Здається, що люди, які роблять такі заяви, не знають про свій рівень відповідальності та небезпеку агресивної риторики», - сказала прес-секретар МЗС РФ Марія Сахарова. Росія неодноразово відхиляла ці твердження.
Тим часом НАТО готується до найбільших маневрів з часів "холодної війни". Вони заплановані на кінець жовтня в Норвегії за участю близько 45 000 військовослужбовців. Як заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у вівторок у Брюсселі, під час маневру "Єдиний тризуб" буде імітуватися збройний напад на державу-члена. Це проводиться для того, щоб з’ясувати, чи зможуть 29 країн-учасниць швидко перевести свої війська в бойову готовність.
 
Столтенберг: "Тренування направленні на захист"
За так званою угоду, яку уклали після закінчення "холодної війни", довгий час практикували набагато менш інтенсивні маневри. Однак після того, як Росія приєднала Український півострів Крим у 2014 році, НАТО змінила свою стратегію. Насамперед, Польща та прибалтійські союзники Литва, Латвія та Естонія почувають себе в зоні ризику, через поточну політику свого великого сусіда та закликають до переозброєння та наростання військової потужності.
Проте, Столтенберг у вівторок підкреслив, що "Об'єднання тризуба" не спрямований проти Росії. "Тренування спрямовані на захист", - сказав він. Росії також запропонували направити спостерігачів. У Москві маневри все ж розкритикували як безвідповідальність. Вони сприятимуть дестабілізації в регіоні, заявила прес-секретар МЗС Марія Сахарова. Не повідомляючи жодних подробиць, вона також заявила, що Росія прийме "необхідні заходи" для забезпечення власної безпеки.
Як повідомляється, від Німеччини у маневрі НАТО візьмуть участь близько 10 000 солдатів. А також близько 4000 автомобілів. Бундесвер бере таку активну участь через те, що з початку 2019 р. він перейме на себе керівництво Спільною робочою групою НАТО швидкого реагування (ВПСВ).
Як країни-партнери НАТО до "Єдиний тризуб" включені Швеція та Фінляндія. За словами Столтенберга, в даний час очікується близько 150 літаків, 60 суден та більше 10 000 автомобілів, а також приблизно 45 000 солдатів.
+ 0 -