This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Залишим радикалізм в минулому

Напередодні відзначення чергової річниці незалежності в Україні спостерігаються тривожні тенденції, що стосуються правого радикалізму. В українському законодавстві немає окремого документу, яким було б визначено сутність цього явища. Якщо звернутися до джерел наукової літератури, то екстремізм являє собою схильність до крайніх поглядів і дій переважно в політиці або ідеологічному протиборстві. Правий екстремізм представлений в Україні ультрареакційними партіями і угрупованнями прагне протистояти прогресивним змінам у суспільстві, повернути його назад або принаймні зберегти без змін існуючий стан речей. Проте, часи, коли радикалізм бувтрендом у "високій" політиці незумовно минають. Нова влада, нові люди у політиці… В цих умовах підтримувати правий радикалізм в Україні як громадський тренд в культурному та молодіжному житті дуже небезпечно.

Безперечно, що екстремізм вдається до недемократичних способів розв’язання суспільних проблем, неприйняття ідейного і політичного плюралізму, нав’язування всім однієї позиції, крайніх, надзвичайних заходів, аж до терористичних актів і спроб державного перевороту. Це дестабілізує суспільство, гальмує його поступ. Більш того, прихід екстремістських сил до влади найчастіше призводить до утвердження диктаторських, тоталітарних політичних режимів. А чого насправді бажають українці яскраво підтвердили результати виборів в Президенти та до Верховної Ради. Українці вибрали новий шлях, де всі зміни в політичному, економічному, суспільному житті вирішують виключно мирним шляхом волєвиявлення громади.

Час коктейлів Молотова, палаючих покришок минув, радикальні прояви виявилися не здатними розв’язати наявні проблеми (як реальні, так і вигадані) у цивілізований, правовий спосіб. Тим більше, що організатори та учасники запланованих на День незалежності екстремістських шабашів не мають нічого спільного з патріотами та дійсно відповідальними громадянами.

Нагадаємо, що коли власники авто на литовських номерах з тільки їм одним зрозумілих міркувань перекривали шосе в передмісті, тисячі людей не змогли добраться на роботу, авто швидкої допомоги, пожежної служби, поліції не могли доїхати на виклики.

Настав час залишити радікальні ідеї в минулому. Суспільству необхідно прикласти всіх зусіль, щоб не допустити поновлення та виникнення і становлення нових форм екстремізму та будувати оновлену Україну.

+ 0 -