"Слуга народу" хоче ввести в дію систему "Рада-3" і розробити "Раду-4"

Але що стосується сенсорної кнопки, то за словами Разумкова, її використання "може викликати проблеми".
Підготовча депутатська група доручила апарату парламенту надати інформацію про стан і готовність системи "Рада-3" на початок роботи Верховної Ради 9-го скликання.
"Термін виконання - до вівторка, 27 серпня, апарат Верховної Ради до 12:00 надасть інформацію про підготовку системи "Рада-3" підготовчої депутатської групи", - сказав обраний народним депутатом глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков на засіданні групи у п'ятницю в Києві.
Пізніше глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков сказав на брифінгу, що його політична сила робить все, щоб виключити "кнопкодавство" у Верховній Раді.
"Ми пропонуємо і зміни в закон, які б дуже суворо карали народних депутатів, які це (неперсональне голосування – ред.) будуть використовувати, аж до кримінальної відповідальності або великого штрафу", - сказав він.
За словами Разумкова, наскільки йому відомо, система сенсорної кнопки під час голосування депутатів у Верховній Раді не сертифікована і є питання, пов'язані з гарантійним терміном її використання.
"Вона теоретично введена 11 або 12 років тому, і я не впевнений, що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед Верховною Радою IX скликання. Але якщо ми говоримо про саму систему боротьби з "кнопкодавством", то це треба буде робити. Але треба буде зробити так, щоб Рада працювала", - зазначив Разумков.
Він також зазначив, що сенсорна кнопка не передбачено Регламентом Верховної Ради і її введення може викликати проблеми при прийнятті тих чи інших рішень.
"Я не впевнений, що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед Верховною Радою IX скликання", - пояснив Разумков.
У свою чергу представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук уточнив, що технічно свій ресурс система "Рада-3" вичерпала в 2008 році, і за цей період минули всі гарантії можливості голосування і технічного забезпечення.
"Тому, безумовно, одним з перших питань, яке ми будемо вирішувати у Верховній Раді – це питання ідентифікації голосування, а це не питання сенсорної кнопки. Сенсорна кнопка реагує просто на тепло людини... Треба говорити про введення "Рада-4", для цього треба поставити технічне завдання, виписати всі ці речі в Регламенті Верховної Ради", - сказав Стефанчук.
При цьому він зазначив, що все-таки, можливо, поки буде використовуватися система "Рада-3".
"Ми готові використовувати "Раду-3", як вона є, без усяких новацій", - сказав представник глави держави у Верховній Раді.
Він нагадав, що одним із перших законопроектів, який буде внесений до Верховної Ради, стане законопроект про відповідальність за неперсональне голосування.
Відзначимо, що система "Рада-3", розроблена і встановлена раніше у залі засідань українського парламенту, має так звану "персональну кнопку", яка не дозволить депутатам голосувати за кого-небудь, крім себе.
Нагадаємо, згідно з рішенням підготовчої депутатської групи перше засідання Верховної Ради дев'ятого скликання відбудеться 29 серпня, в четвер.
+ 0 -