This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

"Слуга народу" хоче ввести в дію систему "Рада-3" і розробити "Раду-4"

Але що стосується сенсорної кнопки, то за словами Разумкова, її використання "може викликати проблеми".
Підготовча депутатська група доручила апарату парламенту надати інформацію про стан і готовність системи "Рада-3" на початок роботи Верховної Ради 9-го скликання.
"Термін виконання - до вівторка, 27 серпня, апарат Верховної Ради до 12:00 надасть інформацію про підготовку системи "Рада-3" підготовчої депутатської групи", - сказав обраний народним депутатом глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков на засіданні групи у п'ятницю в Києві.
Пізніше глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков сказав на брифінгу, що його політична сила робить все, щоб виключити "кнопкодавство" у Верховній Раді.
"Ми пропонуємо і зміни в закон, які б дуже суворо карали народних депутатів, які це (неперсональне голосування – ред.) будуть використовувати, аж до кримінальної відповідальності або великого штрафу", - сказав він.
За словами Разумкова, наскільки йому відомо, система сенсорної кнопки під час голосування депутатів у Верховній Раді не сертифікована і є питання, пов'язані з гарантійним терміном її використання.
"Вона теоретично введена 11 або 12 років тому, і я не впевнений, що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед Верховною Радою IX скликання. Але якщо ми говоримо про саму систему боротьби з "кнопкодавством", то це треба буде робити. Але треба буде зробити так, щоб Рада працювала", - зазначив Разумков.
Він також зазначив, що сенсорна кнопка не передбачено Регламентом Верховної Ради і її введення може викликати проблеми при прийнятті тих чи інших рішень.
"Я не впевнений, що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед Верховною Радою IX скликання", - пояснив Разумков.
У свою чергу представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук уточнив, що технічно свій ресурс система "Рада-3" вичерпала в 2008 році, і за цей період минули всі гарантії можливості голосування і технічного забезпечення.
"Тому, безумовно, одним з перших питань, яке ми будемо вирішувати у Верховній Раді – це питання ідентифікації голосування, а це не питання сенсорної кнопки. Сенсорна кнопка реагує просто на тепло людини... Треба говорити про введення "Рада-4", для цього треба поставити технічне завдання, виписати всі ці речі в Регламенті Верховної Ради", - сказав Стефанчук.
При цьому він зазначив, що все-таки, можливо, поки буде використовуватися система "Рада-3".
"Ми готові використовувати "Раду-3", як вона є, без усяких новацій", - сказав представник глави держави у Верховній Раді.
Він нагадав, що одним із перших законопроектів, який буде внесений до Верховної Ради, стане законопроект про відповідальність за неперсональне голосування.
Відзначимо, що система "Рада-3", розроблена і встановлена раніше у залі засідань українського парламенту, має так звану "персональну кнопку", яка не дозволить депутатам голосувати за кого-небудь, крім себе.
Нагадаємо, згідно з рішенням підготовчої депутатської групи перше засідання Верховної Ради дев'ятого скликання відбудеться 29 серпня, в четвер.
+ 0 -