Що передбачає реформування СБУ?

Ситуація навколо реформування української спецслужби останнім часом в фокусі уваги спільноти, як вітчизняної так і західної. Безперечно, виклики сучасності вимагають суттєвих змін в підходах в роботі СБУ, зокрема деталізації повноважень Служби, оптимізації структури та чисельності її окремих функціональних підрозділів, максимально ефективних витрат бюджетних коштів в рамках поставлених завдань.
Очільник відомства Іван Баканов визначив пріоритетом перетворень наближення СБУ до кращих моделей спецслужб держав-членів ЄС і НАТО з урахуванням сучасних потреб України. Особливо Голова СБ України акцентує увагу на проблемах державної безпеки, які є наслідками військової агресії з боку Російської Федерації.
У СБ України передбачають, що з таким завданням може впоратися лише високотехнологічна, професійна та мобільна, оптимальна за чисельністю й структурно гнучка спецслужба, функціональні завдання якої формуватимуться не на підставі заздалегідь визначеної організаційної структури, а залежно від особливостей безпекового середовища.
Результатом комплексної реформи СБУ за пріоритетними напрямками стануть:
· відмова від невластивих функцій та унеможливлення розслідування злочинів, що не становлять загрози державній безпеці України;
· розширення контррозвідувального вектору роботи СБ України та ризик-орієнтований підхід до протидії загрозам державній безпеці;
· скорочення та перезавантаження кадрового складу служби;
· підвищення рівня заробітної плати працівників служби;
· вдосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами; 
· формування розгорнутої системи демократичного цивільного контролю за діяльністю спецслужби, що слугуватиме запорукою дотримання Службою безпеки прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, унеможливлюватиме тиск на бізнес.
+ 0 -