This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

«Вони усвідомлювали, що виконання того завдання було пов’язано з ризиком для життя», - керівник Департаменту СБУ Микола Кулешов на відкритті пам’ятника загиблим захисникам України

14 жовтня, в День захисника України, у Слов’янському районі відбулося відкриття пам’ятника загиблим українським воїнам. Пам’ятник був встановлений у полі між с.Новоселівка (бувше с. Красноармійське) та горою Карачун. Саме у цьому місті впав, підбитий бойовиками з ПЗРК «Стріла» вертоліт Мі-8 МТ зі складу 16-ї окремої бригади армійської авіації ЗСУ. Це відбулося 24 червня 2014 року.
901bdfaf79de
d7d19f9447ca
Вертоліт на борту якого було дев’ять людей впав на місце, де зараз стоїть пам’ятник. Пожежа в МІ-8 привела до того, що відбулася детонація боєкомплекту. Загинули всі, хто був у вертольоті: екіпаж  бійці – спецпризначенці, співробітники СБУ.  
Загинули:   
   – екіпаж у складі командира підполковник Андрія Бєлкіна (кадровий, брав участь у миротворчих місіях під егідою ООН у Ліберії з 2007 р.), штурмана майора Дмитра Шингура та бортового техніка майора Руслана Мазунова (мобілізований весною 2014 р.);
– два бортових стрілка старші солдати Олексій Волохов та Олександр Кондаков зі складу 3-го окремого полку спецпризначення;
– четверо співробітників СБУ:  офіцер зв’язку Центру спеціальних операцій «А» підполковник Ігор Горбенко, старший оперуповноважений в особливо важливих справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки підполковник Володимир Шкіра, капітан  Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак з Центру спеціальних операцій «А».
Мі-8 повертався з українського блокпосту після того, коли було виконано спеціальне завдання по встановленню обладнання по моніторингу порушень першого перемир’я.  Відповідне обладнання встановлювалося на г. Карачун.   
«Вони усвідомлювали, що виконання того завдання було пов’язано з ризиком для життя. Ніхто не відмовився від виконання завдання»,- зазначив Микола Кулешов керівник Департаменту контр розвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.
Окремо керівник департаменту розповів, що слідством було встановлено звідки бойовики запускали ПЗРК. Їх було чотири чоловіка. Всі, хто причетний до збиття МІ-8 були знайдені контррозвідкою і вони вже засуджені.    
2a00b7fa2a29   
0a3ea472865d 
34aefa51c178
5ec463b1804a
42956f1ff496
295025768b66
ae0032f608f4
 
+ 0 -