This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
This page will be blocked on 20th April. To avoid this, please upgrade to PRO or VIP plan for only 41 UAH a month [in your hosting panel].
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

497 проявів корупції серед можновладців різних рівнів блокувала СБУ у 2019 році

Співробітники Служби безпеки України за рік блокували 497 проявів корупції серед можновладців різних рівнів: від органів муніципальної та державної влади до правоохоронних і військових структур. Загальна сума неправомірної вигоди, яку вимагали корупціонери становить понад 65 мільйонів гривень, а виявлені збитки держави і територіальних громад – більше ніж 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Про ці та інші підсумки роботи за 2019 рік звітував підрозділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ 13 січня, у день свого професійного свята. Наприклад, співробітники Служби викрили на зловживаннях низку високопосадовців державних органів. Так, хабар за працевлаштування вимагав заступник Голови Державної архівної служби України.


Керівник підрозділу Міністерства енергетики та вугільної промисловості вимагав від підлеглого гроші за приховування інформації про виявлені під час е-декларування порушення.


Погорів на корупційних зловживаннях заступник Голови Держагенства водних ресурсів. Без винагороди посадовець відмовлявся погоджувати технічну документацію та укладати договір із комерційною структурою на проведення меліорації Бучанського водосховища.


Вимагав майже 250 тисяч гривень неправомірної вигоди заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації Полтавщини. Саме стільки коштував його підпис на актах прийому робіт із ремонту приміщень судів.

Спільно з колегами з інших правоохоронних відомств та іноземними партнерами співробітники Служби провели спецоперацію із протидії міжнародному угрупованню контрабандистів цигарок. Була вилучена рекордна для нашої країни партія контрафакту на 120 мільйонів гривень. А практика міжнародного співробітництва такого рівня була першою як для України, так і для Євросоюзу.

Цього року СБУ попередила 94 факти контрабанди наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Серед яскравих прикладів – знешкодження транснаціонального наркосиндикату «Хімпром».


Навесні було блоковано морський канал контрабанди кокаїну з Південної Америки. Тоді у контейнері з бананами правоохоронці виявили майже 260 кілограмів важких наркотиків вартістю понад 51 мільйон доларів.

Служба також блокувала контрабанду героїну до ЄС на 10 мільйонів євро.

У межах протидії обігу наркотиків СБУ викрила нарколабораторію із виробництва метадону на Полтавщині та вилучила найбільшу його партію.


Важливим напрямом діяльності Служби безпеки є протидія організованій злочинності. Протягом 2019 року за цією кваліфікацією розпочато 530 справ, про підозру оголошено 738 особам.

Більше інформації про роботу підрозділу по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ розміщено в розділі «Протидія корупції та організованій злочинності».
+ 0 -